İptal / İade Koşulları

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Müşterilerimiz, outlet ve sezon sonu ürünler hariç diğer satın aldıkları herhangi bir ürünü sebep göstermeksizin geri iade edebilirler.

Ürünü İade Etmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım? 
Outlet ve sezon sonu kategorileri hariç, satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren on beş ( 15 ) günlük süre içinde neden belirtmeden MNG ya da Aras kargo ile kargo paketi üzerine BİRPARFÜM İADESİDİR notunu yazarak Kargoturk Yurt İçi Yurt Dışı Kurumsal Kargo Taşımacılığı Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiye Deresi Sk. No:3, 34381 Şişli / İstanbul adresine kargo ücretini peşin ödeyerek gönderebilirsiniz. Ürünü iade edebilmeniz için aşağıda bulunan iade şartlarına uymanız gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz ürün tarafımızdan kabul edilmeyecektir. İade veya değişim süresi on beş ( 15 ) gündür. İade veya değişim yapılacak ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Muhafaza edilmeyip kargoya verilen ürünler kargoda hasar alınması ve kırılması durumunda iadesi kabul edilmeyecektir ve tekrar kargo ile geri gönderilecektir.  

Ürün İade Kargo Ücreti
İade edilen ürün(ler) için geri iade kargo ücreti müşteriye aittir. Karşı ödemeli olarak gönderilen kargoların kargo ücreti iade edilecek toplam tutar içerisine dahil edilebilir. Kapıda ödemeler de ise, yapılacak geri ödemeden 25 TL'lik bedel, ilk kargo gönderim ücreti ve kredi kartı / kapıda ödeme komisyon bedelleri olarak iade edilecek olan tutardan düşülecektir. Bu bedel sadece kapıda ödeme ile alışveriş yapıp iade işlemi gerçekleştirmek isteyen müşterilere özel bir durumdur. Kredi kartı ya da havale ile yapılan ödemelerin iadesinde eğer kargo ücreti peşin ödemeli olarak gönderildiyse herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Ürün Değişim Kargo Ücreti
Değişim yapılmak istenilen ürün tarafımıza geri gönderilirken kargo ücretini peşin ödeyerek MNG ya da Aras kargo ile kargo paketi üzerine BİRPARFÜM İADESİDİR notunu yazarak Kargoturk Yurt İçi Yurt Dışı Kurumsal Kargo Taşımacılığı Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiye Deresi Sk. No:3, 34381 Şişli / İstanbul adresine göndererek değişim yapabilirsiniz. Ayrıca, tarafımızdan müşteriye gönderilecek yeni ürünün kargo ücreti de yine müşteriye aittir. Sadece dasarlı ya da kusurlu ürünlerin değişimlerinde kargo karşı ödemeli olarak gönderilmelidir. Değişimin gerçekleşebilmesi için değişime gönderilen kargonun tarafımıza ulaşması ve tarafımızda kargonun incelenmesi gerekmektedir. Kargo ve yoğunluk sürecine bağlı olarak bu süre 3 ila 10 iş günü arasında değişebilmektedir.

İptal ve İadelerde Geri Ödeme Süresi
Online ödeme yapıldıysa: İptal ya da iadelerde ücret iadesi, ürün iadesi onaylandıktan ortalama 5 iş günü içerisinde kredi kartına banka tarafından geri iade edilmektedir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde bankanın iade süresi her banka için farklılık gösterebilmektedir. Kapıda ödeme ile yapıldıysa: Kapıda yapılan ödemelerde ücret iadesi müşterinin vereceği banka hesap numarasına ortalama 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Kapıda ödemelerin iadesinde 25 TL'lik bedel, ilk kargo gönderim ücreti ve kredi kartı / kapıda ödeme komisyon bedelleri olarak iade edilecek olan tutardan düşülecektir.